בקניית מוצרים לבניה עצמית מעל 450 ₪ מקטגוריית "פרטי", משלוח במתנה*!
מיני מו - שי לחג השבועות - נופך משלכם

29 אפר - מתנות לעובדים וללקוחות לחג השבועות

חג השבועות, כמו חגים אחרים בלוח השנה היהודי הוא הזדמנות מצוינת להעניק לעובדים או ללקוחות מתנות מיוחדות שתהיינה גם ברוח החג וגם כאלה שתמיד נחמד ונעים לקבל. אם מדובר במנהל בחברה או ארגון שמעוניין להעניק מתנות לעובדים שלו יש לו שלל אפשרויות ורעיונות, שכן יש אלמנטים מסוימים אשר מזוהים עם חג השבועות יותר מאשר עם חגים אחרים.

מתנה לשבועות עשויה להתגלות כמתנה מיוחדת במינה. החג נתפס בעיני רבים בחברה הישראלית כחג רומנטי, טהור ולבן וכמובן שאנשים רבים אוהבים את מאכלי החלב המאפיינים את החג ותופסים נתח נכבד מהשיח שקשור בו. כאשר משלבים את המאפיינים האלה עם המתנה שנותנים ללקוחות או לעובדים – אין ספק שלבטח תתקבל מיוחד ואישית. עם מעט מחשבה והשקעה אפשר להצליח להפתיע ולשמח כל אדם – קרוב משפחה, מכר, עובד וכמובן לקוח.

מתנות לשבועות כמתנות עסקיות

כאשר משלבים בין מתנות לשבועות לבין סוגים שונים של מוצרי פרסום – אפשר לקבל מתנות שתהיינה להן שתי משמעויות – האחת – חפץ או פריט שייתכן ויהיה גם שימושי ונוח אך גם כזה שיישא את הלוגו והסלוגן של החברה ויהווה פריט שיווקי לכל דבר ועניין. זו הרי המטרה של כל בעל עסק – שהשם של העסק שלו יהיה תמיד בתודעה הן של הלקוחות הקיימים והן של הלקוחות הפוטנציאליים על מנת שם יידעו לפנות אליו כאשר הם יודעים שיש להם צורך בשירותים או המוצרים שהוא מציע.

להלן כמה רעיונות שעשויים להיות מתאימים בתור מתנות לשבועות:

  • דברי מאכל – מעדני חלב, מארזים הכוללים גרנולה או פירות יבשים בתוספת יוגורט לערבוב וקבלת ארוחה קלה.
  • אריזה ממותגת – גם אם המתנה עצמה לא קשורה באופן ישיר לחג השבועות – יכולה האריזה להיות מעוצבת עם הצבעים של שחור ולבן בדמות פרה.
  • מאפים שונים המבוססים על גבינות וחלב – פשטידות, עוגות במנות אישיות או אפילו דוגמיות של בקבוקי חלב סמליים ברוח החג.
  • לעיתים הדרך אל ליבו של העובד או הלקוח עובר דרך המחשבה על הילד שלו דווקא, ואז פריטים המתאימים לילדים וממותגים ברוח החג יהיו מתאימים מאד – מארזי בועות סבון או קופסאות משחק, למשל.

מה שחשוב הוא הכוונה, תשומת הלב והמחשבה שהושקעה. כל אלה בדרך כלל מספיקים כדי לשמח את מי שהמתנה תגיע לידו וגם אם לא יהיה מדובר במתנה שימושים או כזאת שקשורה להשקפת העולם שלו – הרי שירגש אותו לדעת שמישהו רצה לשמח אותו ועשה מאמץ לעשות עבורו משהו.

איך בוחרים מתנות עסקיות?

כאשר קהל היעד של המתנות הוא לקוחות של בית העסק – חשוב מאד לנסות להבין מה יכול גם לשמש אותם וגם שאפשר יהיה לשלב את מאפייני החג. אם כבר מגיעה הזדמנות שבה מוצר או פריט עומד להגיע לידיו של הלקוח, הרי שכדאי לא לוותר עליה ולדאוג שהוא ירצה לשמור את הפריט ברשותו. וזה הזמן גם לחשוב איך יהיה הכי חכם להוסיף את הלוגו של החברה או העסק או פשוט לרשום מסר שיווקי אישי עבור הלקוח. להלן כמה רעיונות לכך:

  • משפטי העצמה שמתאימים לכל אדם.
  • ברכה לכבוד החג או ברכה הקשורה ליום העבודה.
  • משפט שנחשב למניע לפעולה, כזה שמזכיר ללקוח מתי הוא מוזמן לפנות אל בעל העסק כדי לקבל שירות או סיוע שדרושים לו.
  • ברכת חג שמח פשוטה, ללא מלל מיותר או כזה שעלול להעמיס על המחשבה.

איך מוודאים שהמקבל ירצה לשמור את המתנה?

מתנות ממותגות בדרך כלל עושות את העבודה ביצירת ערך רגשי למתנה. כאשר מדובר אך ורק בחפץ שניתן ללא מסר אישי או שברור שהמתנה נקנתה וניתנה כדי לצאת ידי חובה – יהיה קל למקבל להבין זאת והוא בעצמו לא ירצה לשמור אותה או לתת לה מקום מיוחד. לעומת זאת, מוצרי פרסום שנושאים מסר אישי, שמנסים להעצים או לאחל איחולים שונים – יתקבלו באהבה גדולה ומיד ייווצר איתם קשר עמוק שהמקבל לא ירצה לוותר עליו. זו החוכמה האמיתית בבחירת המתנות.

הציפייה למתנה והשמחה שנוצרת

בחג השבועות בעיקר יש ציפייה לקבלת מתנות, בזכות הסיבה שהחג הוא בעל משמעות חזקה מאד בלוח השנה היהודי. גם מי שלא מקפיד על מילוי מצוות החג נהנה ממאפייני החג השונים – תמיד ישמח לקבל מתנה ולדעת שחשבו עליו, שרצו בטובתו והכי חשוב – רצו לשמח אותו. כך מייסדים מערכת יחסים עסקית שהערך שלה לא יסולא בפז, שכן כאשר הלקוח יצטרך שירות הניתן על ידי בעל העסק – הוא לא יהסס לפנות אליו בזכות הקשר הרגשי שנוצר ביניהם.

חג שבועות – סגירת מעגל והתחלות חדשות

חג השבועות הוא החג שמסיים את החגים היהודיים בלוח השנה. בזכות מתנה מיוחדת, נכונה ומדויקת – תיווצר ציפייה אמיתית ומעניינת לקראת החגים הבאים – חגי תשרי. הלקוח או העובד יידע שהוא נמצא במחשבות של בעל העסק או של המנהל שלו והם ישמחו לשמור איתו על מערכת יחסים טובה וחמה גם בעתיד.

מוזמנים לצפות בקטלוג המוצרים שלנו לחג השבועות

למאמרים נוספים: