בקניית מוצרים לבניה עצמית מעל 450 ₪ מקטגוריית "פרטי", משלוח במתנה*!
מארז עץ מהודר – מתנות לראש השנה מארז מקסים עשוי עץ, המכיל - יין משובח + 5 קונפיטורות 250 מ"ל לבחירה. המיתוג משתנה בהתאם לדרישות הלקוח ויכול להכיל לוגו ו/או מסר אישי מהחברה

25 מרץ - מתנות לעובדים לקראת החגים – להעניק את המתנה המושלמת

כל מנהל וכל מי שעובד במחלקת משאבי אנוש בחברות וארגונים מכיר את ההתלבטות שקיימת לקראת חגי ישראל והתכונה שיש לקראת רכישת מתנות עבור העובדים. כאשר חושבים לעומק, מקדישים זמן ותקציב – קל יותר לבחור את המתנות המושלמות שישמחו את העובדים ויחזקו את הקשר שלהם לארגון.

 

למה קונים מתנות לחגים?

רכישה מרוכזת של מתנות לראש השנה, פסח או לחגים אחרים הפכה כבר מזמן לנורמה של ממש בכל מקום עבודה או ארגון – ללא קשר לגודל שלו או למספר העובדים שמועסקים בו. מדובר על מחווה בתקופה שיש בה תכונה בכל המדינה והקשר לחגים מחזק את תחושות השייכות והגיבוש בין העובדים להנהלה הבכירה. ברוב המקרים מתקיים טקס סמלי במשרדים שבהם מוענקות המתנות, נערכת ארוחה חגיגית וזו הזדמנות מצוינת לעצור את העבודה ולהגיע לפגוש את שאר העובדים במשרד.

 

אלה החגים שנחשבים למתאימים להענקת מתנות לעובדים והנה כמה רעיונות שעשויים להתאים ויכולים לשמח כל עובד:

  • ראש השנה – מתנות לראש השנה תהיינה קשורות ברוב המקרים לסימני החג – התחלות חדשות, איחולי הצלחה, תפוחים ודבש וכמובן עוגות מתוקות. מתנות לעובדים לראש השנה יכולים להיות מארזים עם דברי מתיקה, אריזות צבעוניות עם סמלי החג וכלי הגשה או צנצנות דבש או קופסאות ממותגות ברוח החג ועם איחולים לעובד ולבני המשפחה שלו.
  • חנוכה – בחג החנוכה יש מנהגים שונים ועושים בו שימוש בחפצים או פריטים קבועים שלכל אחד צריך להיות בבית. חפצים כמו חנוכייה, ערכת הדלקת נרות או מארז של סביבונים יכולים להגיע בתור מתנות ממותגות לחנוכה וכך העובד יקבל את כל מה שדרוש לו על מנת להדליק נרות בחברת בני משפחתו בבית.
  • פורים – אין ספק שהמתנה הטובה והמתאימה ביותר היא משלוח מנות לפורים, בו יהיו גם דברי מתיקה וחטיפים שונים, גם קופסה או אריזה שתופיע עליה דמות של ליצן צבעוני ושמח וגם כמובן כרטיס ברכה שיכול להיות הומוריסטי ברוח החג.
  • פסח – קבלת מתנות לפסח כבר מזמן הפכה לדבר שבשגרה. כלי בית, מארזים של חטיפים ועוגיות כשרים לפסח, קופסאות ממותגות עם אגוזים ומפצח או כל צנצנת עם הקדשה אישית שכוללת ברכה חמה מכל הלב – יכולים להפוך למתנה מושקעת שכל עובד ישמח לקבל.
  • שבועות – החג של מאכלי החלב והלבוש הלבן. כאשר בוחרים מתנות ממותגות בצעי שחור לבן ואורזים אותן עם עוגות גבנה או כל סוג אחר של חטיף או ממתק – מתקבלת מתנה לא פחות ממושלמת שכל עובד ישמח לקבל ולחלוק עם בני המשפחה שלו ויעזור לו לחוש טוב יותר את אווירה החג הלבן.

 

מה הדרך המתאימה להענקת מתנות לחגים?

כאמור – לכל חג יש את המאפיינים שלו ואת הדרך שבה נהוג, מקובל ונוח לציין אותו או לחגוג אותו בחברת העובדים. מתנות לעובדים בחגים נהוג בדרך כלל להעניק באופן אישי – לכל עובד על ידי המנהל הישיר שלו או ראש הצוות הממונה עליו. בחגים אחרים אולי זה פחות נהוג או מקובל אבל דווקא מתנות לראש השנה חשוב לתת באופן אישי, שכן לעובד ולמנהל גם יחד יש את האינטרס והרצון שהשנה החדשה תתחיל ברגל ימין ותהיה טובה, יעילה ופורייה לשניהם.

 

מה בנוגע לקידום מוצרים או שירותים?

מוצרי קד”מ לעיתים עשויים גם כן להתאים בתור מתנות לראש השנה או לחגים האחרים. לעובדים ולהנהלה תמיד יש רצון לגדול והתפתח וכאשר מתנות לעובדים לראש השנה ופסח, למשל, תהיינה כאלה שעשויות לסייע לבית העסק להיות חשוף ללקוחות נוספים – הרי שכדאי מאד לעשות זאת וכך העובדים יהפכו בעצם להיות שגרירים של מקום העבודה. כאשר העובדים מרגישים קשר חזק לארגון, כשהם חשים שחושבים עליהם ומקדישים להם תקציבים ומתנות – הם ישמחו לתת בתמורה ולנסות לסייע לעסק לגדול.

 

חשיבה נכונה מובילה לרכישת המתנות המושלמות!

כיום אפשר לבחור מתוך מגוון עצום של מתנות המתאימות לכל חג או סיטואציה. מה שבאמת חשוב זה להקדיש לכך זמן על מנת לבחון את האפשרויות, להבין את ההבדלים בין מתנה למתנה ולנתח את המשמעויות של בחירה במתנה זו או אחרת. בשורה התחתונה המנהל ירצה גם שהעובדים ישמחו ויהיו שבעי רצון וגם שהמתנה תהיה כזאת שמתאימה לרוח החג ולהשקפת העולם העסקית והאישית שלו.

 

למאמרים נוספים: