בקניית מוצרים לבניה עצמית מעל 450 ₪ מקטגוריית "פרטי", משלוח במתנה*!
ערכת הדלקת נרות חנוכה - מתנות לחנוכה - נופך משלכם

18 דצמ - ארגון מסיבת חנוכה

אין ספק שחנוכה הוא אחד החגים הטעימים יותר שאנחנו חוגגים. החג מקושר אומנם בעיקר עם סופגניות (ומי לא אוהב סופגניות?!) ולביבות, אבל היום מקובל לחגוג אותו גם עם מטעמים נוספים, גם הם בגזרת המתוקים. עוד סמלים ידועים שלא חג החנוכה שאי אפשר בלעדיהם הם כמובן הסביבון, החנוכייה, שירי החג ודמי הכיס (או מתנות לחברים, קולגות ועובדים).

הנה כמה טיפים לארגון מסיבת החנוכה המושלמת שמשלבת בתוכה את כל סמלי החג:

הפכו את סמלי החנוכה למזכרות אישיות:

את סמלי החג אפשר להפוך בקלות למזכרות אישיות עם מיתוג אישי. כמה רעיונות:

“8 ימים של מזל” – צנצנת מתוקה שמכילה בתוכה פרלינים או עוגיות מזל להם מצרפים אמרות ופתגמי מזל מקוריים שמיועדים למי שמקבל את הצנצנת. את הצנצנת רצוי לקשט בסרט עם הקדשה אישית ולהוסיף מכסה זהב או כסף.

“מגירת סמלי חנוכה” – אם כבר דיברנו על סמלי החנוכה, אין ספק שזה רעיון טוב לקבץ את כולם במקום אחד. במגירת סמלי החנוכה תוכלו למצוא נרות, סביבונים, שירונים, מטבעות שוקולד ועוד. המגירה מגיעה באריזה צבעונית ומרהיבה בשני חלקים.

כוסות קפה ותחתיות לאירוח: אחת המתנות שבאמת תגרום לאורחים שלכם לזכור את המסיבה היא מתנה פרקטית שאפשר להשתמש בה יום יומי. תחתיות קפה ממתכת עם ציטוטים ושירים וכוסות מאוירות למשקאות חמים הן רק חלק ממה שאתם יכולים לתת לאורחים בהתאם לתקציב שיש לכם.

ערכת הדלקת נרות אישית: במקום לקנות קופסת נרות פשוטה שחצי מהם מתפרקים עד החג הבא וגפרורים, תוכלו לתת לאורחים שלכם ערכת הדלקת נרות אישית מחומרים איכותיים ובעיצוב מרהיב. הערכה יכולה להיות בצורת קופסה שקופה או גליל עם אחד או משירי החנוכה מודפסים עליו.

קבעו מראש למי תהיה מיועדת המסיבה וחשבו על השעות המתאימות ביותר

לפעמים עדיף לפצל את מסיבת החנוכה. לדוגמה, מסיבה אחת למבוגרים ואחת לילדים. מבוגרים בדרך כלל יעדיפו לחגוג את המסיבה בשעות הערב (עדיף שלא אל תוך הלילה, אלא אם כן מדובר במקום מבודד שבו לא מפריעים לשכנים…). לעומת זאת, לילדים יתאימו יותר שעות הצוהריים או אחר הצוהריים. אם אין בררה אפשר גם בבוקר, אבל אז קחו בחשבון שאם לא מדובר ביום שישי, יהיה קשה להחזיר את הילדים לפעילות הרגילה בבית הספר או בגן.

מכיוון שכמעט כל אחד היום מוזמן לפחות לשתיים שלוש מסיבות במהלך החג, אל תשכחו להודיע מראש על המסיבה ולוודא כמה אנשים מגיעים.

תכננו מסגרת זמן לפעילות

בסופו של דבר, לא משנה מי קהל היעד שלכם, חשוב לארגן מסגרת כללית של הפעילות במסיבה כדי שהאורחים שלכם לא ישתעממו. לדוגמה, זמן שיוקדש להוצאת המנות, זמן שיוקדש לברכות, זמן שיוקדש לשירים ואפילו זמן שיוקדש לצילומים (מוטב מאשר שכל המסיבה תלווה בפלאשים וקליקים). אפשר לשלוח את לוח הזמנים לאורחים מראש בתוך ההזמנה או לתת סקירה מהירה בתחילת הערב.

גם במגשי אירוח צריך להשקיע

בין שאתם מכינים את המנות בעצמכם ובין שאתם מזמינים מגשי אירוח לחנוכה מחברת קייטרינג, הקפידו על העיצוב ועל האיכות שלהן. שכל שנה יש תחרות הולכת וגדלה על הסופגניות הכי מקוריות והמצאות שונות ומשונות, אתם לא יכולים להסתפק בסופגניות פשוטות מהסופר… מומלץ גם לספק מתוקים נוספים מלבד מטבעות השוקולד המסורתיים.

במידת האפשר תאמו את זמן האספקה, כך שכל אחד מן המאכלים יוגש בטמפרטורה המתאימה ולא אחרי שעמד בצד זמן רב מדי.

למאמרים נוספים: