בקניית מוצרים לבניה עצמית מעל 450 ₪ מקטגוריית "פרטי", משלוח במתנה*!
ריבוע מתכת אישי ומרהיב - מזכרת לאורחים בחתונה מתנה לאורחים בחתונה מזכרות לאורחים בחתונה

27 יונ - איך לבחור מתנות מקוריות שנשארות לאורך הזמן

אין אדם שלא אוהב לקבל מתנות. בין אם מדובר במתנה שמקבלים לכבוד אירוע משמח, אירוע עסקי או אפילו ללא כל סיבה מיוחדת, אלא כאות הערכה או הוקרה. אנשים רבים בוחרים בהענקת מתנה כאשר הם מעוניינים להקדיש תשומת לכל אדם חשוב, קרוב או כמובן אהוב. לפני רכישת המתנה מתבצע תהליך ארוך של מחשבה, שכן כל אחד שקונה מתנה רוצה שהמתנה שלו תהיה כזאת שתישמר קרוב לליבו של המקבל וכמובן תישאר ברשותו כמה שיותר זמן.

כאן ניתן למצוא כמה רעיונות מתאימים למתנות שיתקבלו בברכה ובשמחה על ידי כל אחד:

  • פריט ביגוד – תמיד נחמד ונעים לקבל פריט ביגוד חדש שיצטרף למלתחה הקיימת. כאשר מקפידים על הנחיות הכביסה יכול הפריט להישמר למשך זמן רב.
  • תכשיט זהב הוא מתנה שתמיד מתאימה – עבור כל אחד ובכל סיטואציה. כאשר מקבלים במתנה תכשיט קל מאד להבין את המשמעות והחשיבות של האדם שקיבל בעיניו של זה שרכש את התכשיט.
  • אביזר המיועד לשימוש בבית – כאשר יש פריט שייתכן ויהיה לו שימוש רב – הוא יכול להיות רעיון טוב למתנה שימושית שישמרו עליו ויקבלו אותו בשמחה רבה.
  • חפץ הקשור לתחביב – כאשר למקבל המתנה יש תחביב שהוא נהנה לעסוק בו הוא יעריך מאד לקבל כמתנה חפץ הקשור בתחביב, מה גם שהמתנה עשויה לחסוך לו הוצאה כספית.
  • פריט נוי לבית – גם כאן מדובר במתנה שיש בה הרבה רגש והערכה, שכן מדובר בפריט נוי שיוצג לראווה וכל מי שיבקר או יפקוד את הבית יראה בקלות.

מתי קונים מתנות?

כאמור, כיום ידוע שאין חובה באירוע או יום הולדת על מנת להעניק מתנה לאדם אהוב או חשוב. בעצם, לא חייבים סיבה להענקת מתנה. אם בעבר היו קונים מתנות בימי הולדת, אירועים משמחים אחרים במעגל החיים, קידום במקום העבודה או כל סיבה אחרת שיש בה שמחה – הרי שכיום אין בכך חובה ואנשים נהנים מעצם הנתינה עצמה, גם אם אין לה סיבה אמתית.

במקרים רבים את המתנה מתווה ברכה קצרה שיש בה תמצית של השירות, המצב או האירוע אשר בגינו ניתנת המתנה.כאשר משתלבים ביניהם היטב המילים והמתנה – אין ספק שמתקבל מעמד מרגש במיוחד של חברות, הערכה, הוקרה ואפילו של אהבה. גם את כרטיס הברכה ינצור מקבל המתנה וידאג לשמור אותו במקום שבו לא ילך לאיבוד ולא ייגרם לו נזק – בדומה לשמירה על המתנה שקיבל.

כאשר שומרים על מתנות במשך זמן רב הן מקבלות משמעות של טווח ארוך ותמיד יהיה נעים להיזכר בסיטואציה שבה הן ניתנו. גם לאחר שנים רבות המעמד ייזכר והמתנה תסמל חברות ארוכת שנים, נקודת ציון חשובה בחייהם של שני אנשים או אירוע שלא יישכח לעולם.